Close
Type at least 1 character to search
Back to top

DOM / KONOPISKA

Czarna stodoła to marzenie czteroosobowej rodziny z dwiema przeuroczymi córeczkami. Pierwotnie Klienci planowali przebudować stary dom rodzinny, jednak po czasie plany uległy zmianie i postanowili wybudować nowy dom skrojony pod swoje potrzeby funkcjonalne i estetyczne.

 

Dom stanie w drugiej linii zabudowy na niezbyt szerokiej, ale bardzo długiej działce. Z widokiem aż po horyzont na ciągnące się w głąb działki pola.

 

Na funkcje 160 metrowego domu składają się: część dzienna z kuchnią jadalnią i dość przestronną spiżarką, wiatrołap, kotłownia, pokój gościnny i wc. Otwarta na dwie kondygnacja część dzienna pozwala zajrzeć na poddasze, na którym ulokowaliśmy trzy sypialnie, dwie łazienki i garderobę. I to wszystko zamknięte w prostej bryle o wymiarach 8mx14m. Dom nie posiada wbudowanego w bryłę garażu, co zdecydowanie ułatwiło planowanie poszczególnych pomieszczeń. I choć z zewnątrz wydawać się może nie wielki, to będąca sercem domu, otwarta na dwie kondygnacje część dzienna podwaja przestrzeń domu i sprawi, że będzie wydawał się dużo większy niż jest faktycznie. Lubimy ten zabieg projektowy, on nie tylko dodaje powierzchni, ale przede wszystkim sprawia, że domownicy żyją wspólnie, mają ze sobą lepszy kontakt i wszyscy czują, że każda przestrzeń należy do nich. Jeśli domownicy potrzebują pobyć w samotności, chowają się w swoich pokojach czy na wydzielonej przy pokojach dziecięcych mini loggi. Choć i tak najpiękniejszym miejscem ku rozmyślań będzie z pewnością piękny duży ogród z widokiem na spokojną zieloną (lub białą 🙂 ) okolicę.

 

W tym projekcie zdecydowanie więcej odejmowaliśmy niż dodawaliśmy. Kompaktowa funkcja, skrojona na potrzeby mieszkańców, nie przerasta metrażem ich możliwości i daje nadzieję na spełnienie marzenia o własnym miejscu na ziemi.

 

Cieszymy się mogliśmy być częścią tego marzenia. Dziękujemy za dobrą współprace i trzymamy kciuki, by kryzys w budownictwie i rosnąca inflacja nie zburzyły planów i nasi Klienci doczekali się szybkiej przeprowadzki.

 

 

POWIERZCHNIA

160m2

Klient

Prywatny

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI