Close
Type at least 1 character to search
Back to top

O NAS

Jesteśmy małżeństwem architektów z Częstochowy.

Poznaliśmy się na studiach na Wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i od tego czasu architektura nieustannie jest w naszych sercach.

Mamy dwójkę wspaniałych dzieci, które podwajają naszą życiową radość.

Od 2001 roku pracowaliśmy w naszej rodzinnej pracowni Architekt  JANINY DUNAL w Częstochowie.

W 2011 roku rozpoczęliśmy blogową przygodę zakładając AWX2 BLOG – jeden z pierwszych w Polsce blogów o architekturze. Na blogu opisaliśmy ponad 600 domów z całego świata, pokazując, że warto współpracować z architektem. Mówimy stop gotowcom! Odkrywamy, inspirujemy i budujemy w Polakach pragnienie dobrej, uszytej na ich miarę architektury.

W 2013 roku powstała nasza autorska pracownia AWX2 ARCHITEKCI, którą mamy przyjemność tu zaprezentować. Na przestrzeni lat zaprojektowaliśmy setki domów jednorodzinnych, niezliczoną ilość przebudów, wiele budynków usługowych i użyteczności publicznej. 

Architektura to dopełnienie naszego życia i z radością dzielimy się nią z innymi. Nie boimy się trudnych wyzwań i wierzymy, że każde ograniczenie może stać się atutem przyszłej architektury. Jesteśmy otwarci na to co nowe i lubimy długie rozmowy, podczas których wspólnie z Klientem odkrywamy jakiej przestrzeni potrzebuje.

 

Projektowaliśmy dla:

– Gmina Mstów, Rajdent / Częstochowa, Rubik Efecta Clinic / Częstochowa, Stomatologia Dydyńscy / Częstochowa, Green School / Kłobuck, Sala zabaw Lemon / Blachownia 

Agnieszka
Wereszczyńska

Architekt IARP

Współzałożycielka AWX2 ARCHITEKCI.

Agnieszka to osoba w ciągłym biegu. Jest fanką statystyk, rozwoju osobistego i działań społecznych. Uwielbia inspirować innych do działania. Kocha długie spacery o poranku, podczas których wpada na nowe pomysły.  Kręcą ją nowe aplikacje i programy, które usprawniają pracę architekta. Na AWX2 BLOG dzieli się na swoimi architektonicznymi przemyśleniami. Od lat udziela się na rzecz środowiska architektów działając w Radzie Śląskiej Okręgowej Izby Architektów. W latach 2018-2022 pracowała również dla Krajowej Rady IARP tworząc i obsługując media spłecznościowe.

Andrzej
Wereszczyński

architekt

Współzałożyciel AWX2 ARCHITEKCI.

Andrzej to oaza spokoju. Jego pragmatyzm, precyzja i profesjonalizm uzupełniają drugą połówkę AWX2. Kocha wszystko co naturalne i ekologiczne. Fascynuje go świat przyrody, historii, lotnictwa, motoryzacji i nowych technologii. Czego się nie dotknie obraca w złoto, tworząc nietuzinkowe rozwiązania dla przedmiotów, mebli, gadżetów czy nawet potraw, które ubarwiają życie i przestrzeń. Od kilku lat trenuje Aikido i tam łapie dystans do codzienności. Choć z pasji do latania często buja w obłokach, to twardo stąpa po ziemi.

AWX2 ARCHITEKCI