Close
Type at least 1 character to search
Back to top

DOM DM / CZĘSTOCHOWA

 

Projekt tego domu zaczął się od marzeń naszych przyjaciół. Marzeń o własnym miejscu na ziemi. Blisko natury, z dala od zgiełku codzienności.  Po wielu miesiącach poszukiwań idealnej działki, zaprosili nas w to miejsce.

Stojąc pod tym drzewem, patrząc na tą przestrzeń wszyscy wiedzieliśmy, że to właśnie TU.

Marzeniem był dom w konstrukcji drewnianej w kształcie tradycyjnej stodoły. Prosty, bez „udziwnień”, funkcjonalny i estetyczny. Ponieważ to nasz pierwszy dom w tej technologi to zadanie było dla nas nowym wyzwaniem.

 

Dom na planie prostokąta, rozpięty miedzy wschodem a zachodem, z oknami spoglądającymi w stronę drzewa. Widzimy je z salonu jak i z pokojów sypialnych. Od strony wjazdu-północnej mamy: garaż, kuchnię ze spiżarką, pokój muzyczny i gościnny. Łazienka i jeden z pokoi otwiera się na zachód.

 

Nad salonem zaprojektowaliśmy antresolę z miejscem na bibliotekę. Pozostała część niskiego poddasza to strych – miejsce na rzeczy przydatne i te z sentymentem.

 

Dziękujemy za współpracę naszym  przyjaciołom. Za to, że nam zaufali. Za dobre wieczory przy koncepcji, poranki na działce i możliwość tworzenia razem z nimi ich nowej drogi życiowej.

 

Etap pozwolenia na budowę mamy już za sobą.

I choć czas pandemii przysporzył nam wiele trudności dziękujemy częstochowskiemu Wydziałowi AAB, że stanął na wysokości zadania.Bez pozwolenia jeszcze przed wakacjami marzenie prysłoby jak mydlana bańka.

Budowa startuje, a my ponieważ czujemy się z nią mocno związani będziemy się dzielić jej kolejnymi etapami. 🙂

 

POWIERZCHNIA

175m2

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI