Close
Type at least 1 character to search
Back to top

DOM PM / CZĘSTOCHOWA

 

Pierwsze spotkanie z przyszłymi mieszkańcami tego domu odbyło się wczesną wiosną 2016. Zaprosili nas na swoją działkę, która oczarowała nas ciszą i spokojem, niespotykanym w centrum miasta. Skryta w drugiej linii zabudowy przez lata czekała aż ktoś ją doceni i adoptuje do swojego życia. Nasi klienci mieli mocno sprecyzowany plan. Postawić duży trzystu metrowy dom, który pomimo gabarytów nie zawładnie tą przestrzenią, a wręcz odwrotnie, będzie się nią delektował.

Dom powstał ściśle według naszego projektu z dwoma istotnymi zmianami, które wspólnie uzgodniliśmy. Pierwsza to rezygnacja z drewnianych elementów elewacji. Druga to zmiana funkcji w bryle frontowej z  garażowo-gospodarczej na część usługową, w której klienci pracują świadcząc usługi fizjopodologiczne. I to teraz my staliśmy się klientami naszych klientów – polecamy – warto !

Kształt domu z wewnętrznym patio i strefą dzienną ukrytą od strony podjazdu sprzyjał takiej zmianie.

Nie zmienia to jednak faktu, że to jeden z naszych ulubionych projektów w którym projektowaliśmy nie tylko bryłę domu, ale również wnętrza. Zapraszamy do oglądania !

KONCEPCJA

Na wstępie powstały dwie koncepcje. Ich różny układ przestrzenny był początkiem rozmowy o ostatecznym kształcie i funkcji domu. Obie koncepcje ewaluowały, a ostateczny kształt domu zmierzał ku wersji nr 2, która po kolejnych rozmowach z litery L zmieniła się w C.

PROJEKT

Ostatecznie dom składa się z kilku brył, które odpowiadają zlokalizowanej w nich funkcji. Długi podjazd nie przerażał właścicieli, świadomych walorów jakie daje im druga linia zabudowy.

Literę C tworzą dwa ramiona – część mieszkalna i część gospodarczo-garażowa, które połączyła strefa wejściowa. Ramiona wyznaczają wewnętrzny dziedziniec.  Parter domu, to tradycyjnie część wspólna. Przestronny salon z kuchnią i jadalnią, dwustronnie przeszklony zaprasza słońce do wnętrza. Wysoka na dwa piętra klatka schodowa, oraz fragment małej antresoli w salonie, łączy go z piętrem, w której mieszczą się 3 pokoje, łazienka i garderoby.

W projekcie budynek z zewnątrz ubraliśmy w naturalne kolor. Drewniana elewacja, to ukłon w stronę drzew, które z każdej strony okalać będą budynek. Jedno z nich stojące na środku działki, stało się integralną częścią projektu. Wspólnie z frontową częścią domu tworzy  bramę do strefy wejściowej.

Za kilkuletnią współpracę i świadome wybory projektowe dajemy naszym klientom szóstkę ! Dziękujemy za zaufanie i radość, która towarzyszyła nam wszystkim podczas projektowania i realizacji budynku. Taka współpraca to czysta przyjemność. 🙂

POWIERZCHNIA

Date
AWX2 ARCHITEKCI