Close
Type at least 1 character to search
Back to top

Nowa siedziba #KlockiEduPL

 

Projekt budynku usługowego dla #KlockiEduPL w Częstochowie powstał już w 2018 roku. Charyzmatyczni klienci, z ogromnym poczucie humoru i wielką miłością do dziecięcych klocków marzyli o nowej siedzibie swojej firmy. Kupili działkę ze starą zrujnowaną zabudową i postanowili odmienić charakter tego miejsca.

Budynek składa się z dwóch funkcji: frontowej, w której odkrywamy świat dziecięcych fantazji i tylną część magazynową, by tę fantazję pomieścić. Budynek o powierzchni 370m2 w pełni zaspokoi potrzeby wciąż rozwijającej się firmy.

Klienci z wielką pasją podeszli do tematu angażując w projekt nie tylko nas, ale cały zespół osób, które pomagają spełnić im to marzenie.

 

Jednymi z nich była pracownia ➜ L42 Architektura, która dodała temu przedsięwzięciu fantastyczny projekt wnętrz.

Cały projekt wnętrz tutaj: ➜ LINK

 

 

 

Pomysł na wygląd budynku z zewnątrz mieliśmy w głowach już od 2018 roku, jednak to jak rozwinął się ten projekt zainspirowało nas do lekkiej zmiany koncepcji i zaprojektowania elewacji budynku nawiązującej do przestrzeni wewnętrznej. Teraz wszystko będzie spójne, dopasowane, kolorowe i zabawne.

Praca architekta jest jak zabawa klockami – możemy bawić się samodzielnie, ale fajniej bawić się z kolegami, nawet jeśli dopiero spotkaliśmy ich przy stole. 🙂 W architekturze jak w tej zabawie – elementy muszą do siebie pasować, inaczej się rozpadną. Choć możemy je nieskończenie przekładać, w trakcie zabawy zmienić koncepcję i tak dążymy do tego by na końcu z radością podziwiać swoje lub wspólne dzieło.

Dziękujemy naszym Klientom i L42 Architektura za inspirację i wspólną “zabawę”. Otwarcie budynku jeszcze w tym roku. Mamy nadzieję, że to nowe miejsce przyniesie wiele radości nie tylko nam, Klientom, ale przede wszystkim dzieciom, które dzięki niemu będą mogły odkrywać fantastyczny kolorowy świat klocków z #KlockiEduPL.

POWIERZCHNIA

370M2

KLIENT

#KlockiEduPL

PROJEKT I RALIZACJA

2018-2021

LOKALIZACJA

CZĘSTOCHOWA

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI