Close
Type at least 1 character to search
Back to top

 

Dom nad wodą to jeden z tych projektów, które wspominać będziemy długo.

 

Wiosną 2021 roku zgłosili się do nas Klienci z marzeniem o domu, który zlokalizowany będzie w bliskim sąsiedztwie zbiornika wodnego w na obrzeżach miasta. To właśnie sąsiedztwo wody skusiło ich do kupna działki, która opadając delikatnie w dół spogląda na pobliski zbiornik.

 

Bogaty program funkcjonalny zapowiadał spory metraż, a świadomi swoich wyborów architektonicznych Klienci dali nam zielone światło na zabawę funkcją i formą.

 

Dom o powierzchni 300m2 składa się z wielu przenikających się brył, które podążają za jego funkcją.

 

Na parterze przestrzeń dzienna to niecodziennie wysoki salon z jadalnią, duża i bardzo pojemna kuchnia z wyspą do biesiadowania z przyjaciółmi i reprezentacyjny, dwukondygnacyjny hol wejściowy z wyeksponowaną klatką schodową i przeszkleniem na dwie kondygnacje. Ta przestrzeń to serce tego domu, widoczna z każdej jego części, a to okno to naturalny obraz z widokiem wgłąb działki za która w odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się brzeg zbiornika. Parter to także duży garaż na dwa samochody, dwa pokoje, dwie łazienki i pomieszczenia techniczne do pełnej obsługi domu. Piętro domu mieści w sobie trzy duże sypialnie z garderobami i pokój kąpielowy z wolnostojącą wanną z której podziwiać możemy widoki.

 

Marzeniem Klientów był również duży taras na piętrze. To właśnie z niego rozpościerać się będzie najpiękniejszy krajobraz. To miejsce, niczym z najlepszego kurortu, ze strefą wypoczynkową i jacuzzi pozwoli mieszkańcom poczuć się we własnym domu jak na wymarzonych wczasach. Na taras wychodzimy się z górnej antresoli lub z zewnętrznej klatki schodowej, która owinięta wokół stalowej, ażurowej konstrukcji pozwala z poziomu ogrodu dostać się na taras.

 

Kolejnym bardzo ważnym, a może i najważniejszym elementem była duża sypialnia z garderobą, która miała “zawisnąć” nad dolnym tarasem, a całkowite przeszklenie ściany od strony nadbrzeżnej w przyszłości odmieni każdy poranek i wieczór właścicieli domu.

 

Projekt tak skomplikowanego domu był dla nas bardzo ciekawym wyzwaniem. Wielki wkład w jego ostateczny wygląd mieli sami Klienci, którzy doskonale wiedzieli czego oczekują i wspólnie z nami pracowali nad najlepszymi rozwiązaniami. Brawa należą się też Konstruktorowi, który sprawił, że nasze kreski i bryły staną się kiedyś domem. Dziękujemy za ponad rok współpracy. I choć nie obyło się bez perturbacji urzędowych w końcu mamy pozwolenie na budowę i możemy pochwalić się naszym wspólnym dziełem. Klientom dziękujemy za cierpliwość i determinację w dążeniu do celu. Wierzymy, że ten dom, ta przestrzeń w przyszłości stanie się ich miejscem na ziemi, a położenie działki i widoki jakie oferuje zrekompensują trud projektu i budowy tak nietypowego domu. Trzymamy kciuki i powodzenia ! 🙂

 

POWIERZCHNIA

299m2

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI