Close
Type at least 1 character to search
Back to top

PROJEKT WNĘTRZ MIESZKANIA / KŁOBUCK

 

Nasza wieloletnia klientka zgłosiła się do nas z propozycją odświeżenia wnętrz mieszkania, w którym obecnie mieszka. Mieszkanie to 70 metrowa przestrzeń, która od lat nie była odnawiana, a układ pomieszczeń nie spełniał należycie swojej funkcji. Już podczas wizyty w mieszkaniu wiedzieliśmy, że należy je nie tylko odnowić, ale również pozmieniać funkcjonalnie.

W mieszkaniu brakowało wyraźnego strefowania na część otwartą – dzienną i prywatną – nocną. Po wejściu wchodziliśmy do ciemnego holu, a  siedem par drzwi nie pomagały odnaleźć się w tej przestrzeni. Tuż obok znajdował się miniaturowy pokój dwóch małych chłopców. W głębi wejście do przechodniej kuchni, w której ciężko znaleźć miejsce na stół. Pokój dzienny – cześć wspólna dla wszystkich pomieszczeń ulokowany był na końcu mieszkania. Łazienka, a raczej jej rozdzielone pomieszczenia, to zdecydowanie za ciasne przestrzeń. I sypialnia główna, o największym metrażu, pomieszczenie, w którym w zasadzie się tylko sypia, powinna być prywatna, a tu została wystawiona na “publiczny widok”.

Przyszedł czas na zmiany !

Hol wejściowy postanowiliśmy rozjaśnić i powiększyć optycznie, wprowadzając do niego ciąg lustrzanych szaf – które spełnią funkcję garderoby i ukryją zejście do piwnicy. Dawny pokój dzieci to dziś sypialnia, z dużym wygodnym łóżkiem. Kuchnię zmieniliśmy w przestronny pokój chłopców, w którym będą mogli się swobodnie bawić, uczyć i przechowywać ubrania, książki i zabawki. Dotychczasowy pokój dzienny połączyliśmy z sypialnią tworząc duży przestronny salon z jadalnią i aneksem kuchennym.  Wszystko ubraliśmy w ciepłe przyjazne materiały, stawiając nie tylko na jakość przestrzeni, jej funkcjonalność, ale przede wszystkim koszt całego przedsięwzięcia.

Poniżej przedstawiamy koncepcję nr 1 – to właśnie ona zawładnęła sercem naszej klientki i będzie realizowana jeszcze w te wakacje. 🙂

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI