Close
Type at least 1 character to search
Back to top

NADBUDOWA I PRZEBUDOWA DOMU KOSTKI / CZĘSTOCHOWA

 

Projekt przebudowy tego domu zaczął się od marzenia naszego klienta, który kupił go dla widoku z okien. Panorama Częstochowy i okolic rozpościerająca się ze wzgórza na którym stoi dom urzekła również nas.

 

 

Sam budynek to typowa Kostka Polska. Przez lata uległ on wielu modyfikacjom, rozrastając się niesfornie na boki. Trzy kondygnacyjny budynek był mało funkcjonalny wewnątrz. Z tradycyjnym dużym holem i pomieszczeniami go okalającymi. Niewygodnia klatka schodowa nadawała się jedynie do wyburzenia.

 

 

Naszym zadaniem było sprostać oczekiwaniom klienta i zaprojektować nowoczesny dom z prawidłowym rozłożeniem funkcji domu dzieląc go na dwa odrębne mieszkania połączone wspólną nową klatką schodową. Wysoka piwnica pozostała bez zmian, natomiast zmodyfikowaliśmy przestrzeń pierwszego i drugiego piętra. Powierzchnia piętra została powiększona o zabudowę tarasu nad piwnicą. Taras ten natomiast przeniósł się piętro wyżej tworząc zewnętrzny pokój dzienny dla mieszkańców drugiej kondygnacji. Oba mieszkania diametralnie się zmieniły choć układ ścian konstrukcyjnych pozostał niemalże bez zmian. Pierwsze mieszkanie dostało nowy salon z kuchnią i jadalnią, a poprzez przestronne okna można podziwiać panoramę miasta. Górne mieszkanie pozostało w swoich pierwotnych gabarytach. Największym atutem staje się tu taras. Na tej kondygnacji nasz wzrok porusza się ponad dachami sąsiednich zabudowań i ten widok rekompensuje mniejszą powierzchnię mieszkalną.

 

Budynek z zewnątrz ubraliśmy w dwa kontrastowe kolory, przez co podkreśliliśmy dwie funkcje, a jednocześnie zróżnicowaliśmy bryłę tak, by nie wydawała się przesadnie duża. Projekt uzyskał już z pozwoleniem na budowę. Czekamy na realizację. Dziękujemy Klientowi za zaufanie i cierpliwość do nas i do urzędów. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy zaprojektowania tak fajnej przebudowę. Trzymamy kciuki za kolejny etap przy spełnianiu marzenia!

 

Date
AWX2 ARCHITEKCI