Close
Type at least 1 character to search
Back to top

Dwie stodoły / k. Częstochowy

 

Marzenie o parterowym domu rozłożonym pomiędzy drzewami w głębi sporej działki dojrzewało u naszych klientów przez długi czas. I choć duża działka wydawała się bez ograniczeń, istniejąca zieleń, strony świata i  potrzeba prywatności w stosunku do zabudowań w sąsiedztwie mocno wpłynęły na kształt domu. Prace koncepcyjne trwały kilka miesięcy i po wielu wariantach, które zaproponowaliśmy klientom, dom przybrał ostateczny kształt. Postawiliśmy na dwie stodoły, których ułożenie było efektem żmudnych poszukiwań. Ostatecznie dwa parterowe budynki, połączone niskim łącznikiem usytuowane zostały do siebie pod kątem. To właśnie słońce i potrzeba prywatności nasunęła nam ten pomysł.

 

Budynek tworzą trzy bryły. Dwie wyższe stodoły to część dzienna i nocna, w łączniku znajduje się wejście do budynku przeszklone od strony ogrodu tak, by po wejściu do domu wciąż mieć kontakt z otaczającą nas zielenią. W części dziennej znajdziemy przestronny salon z sufitem aż po dach, kuchnię, spiżarkę, małe wc i kotłownię. W drugiej bryle domu ( części sypialnej )  zaprojektowaliśmy długi korytarz, z którego dostajemy się do łazienki, pralni, dwóch pokoi dla dzieci oraz przestronnej sypialni rodziców z garderobą. Wykorzystując przestrzeń pod dachem w pokojach dzieci zaprojektowaliśmy dodatkowe antresole, które śmiało mogą stać się strefą nocną tak by uwolnić przestrzeń pokoju i sprawić, że powierzchnia ok. 15m2 wykorzystana zostanie niemal podwójnie. Sypialni rodziców dodaliśmy odrobinę oddechu I również uwolniliśmy ją aż po dach. Każde pomieszczenie zostało tak zaprojektowane aby mieć ciągły kontakt o ogrodem. Front budynku, zgodnie z życzeniem klientów, posiada minimalną ilość okien i daje poczucie prywatności. Natomiast taras, okalający część dzienną, daje możliwości wypoczynku o każdej porze dnia.

Projektowanie tego domu było dla nas ogromną przyjemnością. Zaangażował się w niego cały zespół, czego efektem jest zdobiąca do dziś nasze biuro makieta przygotowana przez Kubę z Archimodelarnia.

Naszym klientom dziękujemy za zaufanie i życzymy  by ten dom przyniósł im same dobre chwile i pozwolił cieszyć się przestrzenią przez lata.

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI