Close
Type at least 1 character to search
Back to top

DOM W PRZYMIŁOWICACH

Przygoda z Klientami zaczęła się już kilka lat temu. Długie poszukiwania idealnej działki w lesie w końcu dobiegły końca i z tą idealną wrócili do nas po projekt.

Punktem wyjścia był parterowy dom z trzema sypialniami, gabinetem, dwoma łazienkami, przestronnym garażem z pomieszczeniem technicznym, pralnią i dużą otwartą strefą dzienną mieszczącą w sobie salon, jadalnie i kuchnie ze spiżarką.

Po prezentacji trzech zupełnie innych koncepcji, które na różne sposoby odzwierciedlały marzenia Klientów wspólnie wybraliśmy tą prawie idealną. Tak bogata funkcja domu sprawiła, że rozrósł się on na działce, a otaczający z wszystkich stron las zbyt mocno ograniczałby ilość dziennego światła w domu.

Postanowiliśmy przenieść cześć nocną rodziców na poddasze, a dodając mu duże trójkątne okno wpuściliśmy do sypialni  wschody słońca wśród drzew.

Ważnym elementem było też usytuowanie samego budynku, a zwłaszcza połaci dachowych tak by drzewa nie przysłaniały paneli fotowoltaicznych, które zagospodarują dach. Dom w kształcę litery T odpowiedział na te potrzeby.

Marzeniem klientów by też zadaszony taras. Dlatego w środkowej cześć domu utworzyliśmy zadaszone patio, z którego korzystać można niezależnie od pogody.

W naszym projektowaniu najlepsze rzeczy wychodzą wówczas gdy praca nad projektem to efekt wspólnej pracy nad nim. I tak też było w tym przypadku.

Dziękujemy naszym Klientom za wspólny czas z ich marzeniem. Od pierwszej wizyty jeszcze na innej działce, po długie rozmowy nad koncepcjami domu, aż po finał z pozwoleniem na budowę w ręce.

Teraz trzymamy kciuki za kolejne etapy i życzymy spadku inflacji ( 😉 )  i równie owocnej współpracy z wykonawcami domu. Powodzenia!

 

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI