Close
Type at least 1 character to search
Back to top

ROZBUDOWA I NADBUDOWA DOMU / CZĘSTOCHOWA

  Projekt rozbudowy, nadbudowy i przebudowy domu jednorodzinnego w Częstochowie rozpoczęliśmy latem 2016 roku.

  Budynek to prawie typowa kostka polska z lat 60-tych. Czteroosobowa rodzina, mieszkająca w nim od kilkunastu lat, zdecydowała, że czas zrobić coś ze starzejącym się budynkiem i właśnie z tym marzeniem zwrócili się do nas. Zaproponowana przez nas metamorfoza domu nie polega jednak tylko na liftingu elewacji, ale na niewielkim powiększeniu budynku. Czas, by każdy członek rodzinny miał w nim swoje miejsce, a ciasne pomieszczenia otwarły się na nową przestrzeń. Dobudowaliśmy frontową strefę wejściową z wiatrołapem i obudową schodów wejściowych. Tył budynku rozszerzyliśmy się w stronę ogrodu. Powiększyliśmy niewielką kuchnię, a nad nią stworzyliśmy dodatkowy pokój dziecka. Lewa strona budynku, to teraz dwa przestronne tarasy. Dolny dla biesiadowania z przyjaciółmi, którym naszym klientom nie brakuje. 🙂 Górny taras to przestrzeń zewnętrzna dla dzieci. Wszystko spinają metalowe ażurowe elementy, które od frontu osłaniają wejście do budynku, z tyłu chronią przed słońcem przechodząc w balustradę górnego tarasu. Dla równowagi przeprojektowaliśmy również istniejący na działce garaż. W stanie istniejącym nie pasowałby do nowej, współczesnej architektury. 

  Prace nad projektem trwały długo. Budynek wymagał dokładnej analizy konstrukcyjnej. Mamy jednak nadzieję, że po zakończeniu przebudowy nasi klienci spędzą w nim jeszcze długie szczęśliwe lata. Tego niezmiernie im życzymy. Dziękujemy za zaufanie, współprace i cierpliwość. 🙂

  ps. Na szczęście nie rozstajemy się z projektem. Jak tylko ruszy budowa wystartujemy z projektem wnętrz, by nie tylko funkcja i zewnętrze budynku nabrały nowych kształtów. 

  PROJEKT ROZBUDOWY, NADBUDOWY I PRZEBUDOWY DOMU:

  STAN ISTNIEJĄCY:

   

  AWX2 ARCHITEKCI