Close
Type at least 1 character to search
Back to top

Projekt wnętrz / Mieszkanie w Kłobucku k. Częstochowy

  cytrynka 1Nasza wieloletnia klientka zgłosiła się do nas z propozycją odświeżenia wnętrz mieszkania, w którym obecnie mieszka. Mieszkanie to 70 metrowa przestrzeń, która od lat nie była odnawiana, a układ pomieszczeń nie spełniał należycie swojej funkcji. Już podczas wizyty w mieszkaniu wiedzieliśmy, że należy je nie tylko odnowić, ale również pozmieniać funkcjonalnie.

  W mieszkaniu brakowało wyraźnego strefowania na część otwartą – dzienną i prywatną – nocną. Po wejściu wchodziliśmy do ciemnego holu, a  siedem par drzwi nie pomagały odnaleźć się w tej przestrzeni. Tuż obok znajdował się miniaturowy pokój dwóch małych chłopców. W głębi wejście do przechodniej kuchni, w której ciężko znaleźć miejsce na stół. Pokój dzienny – cześć wspólna dla wszystkich pomieszczeń ulokowany był na końcu mieszkania. Łazienka, a raczej jej rozdzielone pomieszczenia, to zdecydowanie za ciasne przestrzeń. I sypialnia główna, o największym metrażu, pomieszczenie, w którym w zasadzie się tylko sypia, powinna być prywatna, a tu została wystawiona na “publiczny widok”.

  Przyszedł czas na zmiany !

  Hol wejściowy postanowiliśmy rozjaśnić i powiększyć optycznie, wprowadzając do niego ciąg lustrzanych szaf – które spełnią funkcję garderoby i ukryją zejście do piwnicy. Dawny pokój dzieci to dziś sypialnia, z dużym wygodnym łóżkiem. Kuchnię zmieniliśmy w przestronny pokój chłopców, w którym będą mogli się swobodnie bawić, uczyć i przechowywać ubrania, książki i zabawki. Dotychczasowy pokój dzienny połączyliśmy z sypialnią tworząc duży przestronny salon z jadalnią i aneksem kuchennym.  Wszystko ubraliśmy w ciepłe przyjazne materiały, stawiając nie tylko na jakość przestrzeni, jej funkcjonalność, ale przede wszystkim koszt całego przedsięwzięcia. 

  Poniżej przedstawiamy koncepcję nr 1 – to właśnie ona zawładnęła sercem naszej klientki i będzie realizowana jeszcze w te wakacje. 🙂

    WNĘTRZE MIESZKANIA KŁOBUCK RZUT

  RZUTYŻÓŁTA KUCHNIA KORYTARZ POKÓJ DZIENNY ŻÓŁTA KUCHNIA 1cytrynka 1 pokój dzienny żółta kuchnia 2  cytrynka 2  POKÓJ CHŁOPCÓW W1 A  POKÓJ CHŁOPCÓW W1 B  POKÓJ CHŁOPCÓW W1 C  POKÓJ CHŁOPCÓW W1 D WIDOK J – POKÓJ CHŁOPCÓW POKÓJ CHŁOPCÓW W1 E Nasze poszukiwania najlepszej przestrzeni to kilka koncepcji, w których szukaliśmy jeszcze innych rozwiązań mebli kuchennych, detali, kolorów.Oto jedna z nich:

  AWX2 ARCHITEKCI