Close
Type at least 1 character to search
Back to top

Metamorfoza łazienki / Mieszkanie w Kłobucku

Łazienka w mieszkaniu, którego wnętrza projektowaliśmy kilka lat temu wciąż odbiegała od reszty domu. Nasza klientka wykorzystując czas kwarantanny i zdolne ręce swojego taty postanowiła rozprawić się z tym faktem. Cały proces współpracy przebiegał on-line.

Stylistyka projektowanego przed laty wnętrza mieszkania oparta była na bieli, drewnie, czerni z żółtym akcentem w kuchni. To właśnie ta cytrynowa energia doskonale oddaje podejście do życia właścicielki. Nie mogło jej zabraknąć w tej ponurej łazience. A nawet w wc obok, które  zainspirowane naszym pomysłem nie mogło pozostać w tyle.

 

 

KONCEPCJA

Metamorfozę łazienki oparliśmy zatem właśnie o energetyczny akcent koloru żółtego. Ponieważ cały remont odbywał się w czasie panującej epidemii i kwarantanny użyliśmy środków, które w łatwy i bezproblemowy sposób pozwoliłby odmienić przestrzeń.

Ta nieduża łazienka przed metamorfozą była mało funkcjonalna. Ciężki duży prysznic, wciśnięta w kąt umywalka. Na ścianach i podłodze szare płytki z dodatkiem czerwono-czarnej mozaiki.To wszystko sprawiało, że przestrzeń wydawała się ciasna i ponura. W łazience pozostawiliśmy płytki na ścianach i podłodze. Wymieniony został prysznic i zabudowa przy umywalki wraz z lustrzaną szafką. Po zmianie kabiny prysznicowej w łazience zmieściła się również wysoka lustrzana szafka stojąca. Najważniejszą zmianą była jednak mentalna zmiana koloru z czerwonego na żółty, który zastosowany był zarówno w dekorze jak i szafce z umywalką. Czerwono-czarną mozaikę zamieniliśmy na żółtą. Zaprojektowaliśmy nową umywalkę z  biało-żółtą szafką. Nad umywalką pojawiła się nowa płytka lustrzana szafka na kosmetyki. Jednak najważniejszą zmianą w tej łazience będzie odważny, żółty sufit. To właśnie on doda tej przestrzeni energii, która będzie odbijać się w lustrach. To one optycznie powiększą przestrzeń łazienki. Niewielka zmiana, a zmienia tak wiele.  Jeszcze raz naszej już “stałej” klientce dziękujemy za zaufanie i polecamy się na przyszłość.

Category:
Date
AWX2 ARCHITEKCI