DOM PM / CZĘSTOCHOWA

Powrót do portfolio

Pierwsze spotkanie z przyszłymi mieszkańcami tego domu odbyło się wczesną wiosną 2016. Zaprosili nas na swoją działkę, która oczarowała nas ciszą i spokojem, niespotykanym w centrum miasta. Skryta w drugiej linii zabudowy przez lata czekała aż ktoś ją doceni i adoptuje do swojego życia. Nasi klienci mieli mocno sprecyzowany plan. Postawić duży trzystu metrowy dom, który pomimo gabarytów nie zawładnie tą przestrzenią, a wręcz odwrotnie, będzie się nią delektował.

KONCEPCJE

Na wstępie powstały dwie koncepcje. Ich różny układ przestrzenny był początkiem rozmowy o ostatecznym kształcie i funkcji domu. Obie koncepcje ewaluowały, a ostateczny kształt domu zmierzał ku wersji nr 2, która po kolejnych rozmowach z litery L zmieniła się w C. 🙂

koncepcja-1-bryla-b koncepcja-2-bryla-bPROJEKT

Ostatecznie dom składa się z kilku brył, które odpowiadają zlokalizowanej w nich funkcji. Długi podjazd nie przerażał właścicieli, świadomych walorów jakie daje im druga linia zabudowy.

widok-z-gory1

Literę C tworzą dwa ramiona – część mieszkalna i część gospodarczo-garażowa, które połączyła strefa wejściowa. Ramiona wyznaczają wewnętrzny dziedziniec.  Parter domu, to tradycyjnie część wspólna. Przestronny salon z kuchnią i jadalnią, dwustronnie przeszklony zaprasza słońce do wnętrza. Wysoka na dwa piętra klatka schodowa, oraz fragment małej antresoli w salonie, łączy go z piętrem, w której mieszczą się 3 pokoje, łazienka i garderoby.

1a

Budynek z zewnątrz ubraliśmy w naturalne kolor. Drewniana elewacja, to ukłon w stronę drzew, które z każdej strony okalać będą budynek. Jedno z nich stojące na środku działki, stało się integralną częścią projektu. Wspólnie z frontową częścią domu tworzy  bramę do strefy wejściowej.

Za kilkumiesięczną współpracę i świadome wybory projektowe dajemy naszym klientom szóstkę ! 🙂 Dziękujemy za zaufanie i radość, która towarzyszyła nam wszystkim podczas projektowania. Taka współpraca to czysta przyjemność. 🙂

 

  • Date: 10.2016
  • Client: Klient prywatny
  • Filed under: domy jednorodzinne, wnętrza